The time is now !

Autor: Michaela Brunovská | 7.11.2012 o 19:15 | (upravené 7.11.2012 o 21:32) Karma článku: 4,19 | Prečítané:  301x

Nečakaj na zázrak, na osud. Bez vetra sa ani lístok nepohne. To, čo máš v rukách, je práve tento moment. Ručička sa posúva. Vidíš ju? Keď sklopíš zrak, už bude inde. Klišé úvaha? Kdeže! Holý fakt. (Na západe) nič nové. A predsa ti to uniká.

Hudba: Moloko - Time is now

 

Snívaš, plánuješ.. Snažíš sa nájsť nejakú paralelu, ktorá by vniesla sny do tvojich plánov. Ale ako? Diár plný neodkladných povinností. Prázdny riadok by sa cítil trápne. Ako asociál - medzi bratmi farebných, podčiarknutých kravaťákov, s tromi výkričníkmi značky ASAP. Ak sa taký chudák vyskytne, rýchlo ho dočarbeš. Vždy sa niečo súrne nájde. Aj keby si nechcel. Stav sa!

 

Tak kam tie sny natlačiť? Do poznámok vzadu? Ktoré si nikdy nečítaš? Nie, radšej nie. Hanbil by si sa aj sám pred sebou - vidieť to čierne na bielom. <-prejdi myšou

Ostanú v tvojej hlave. Pre podobné prípady si si vytvoril špeciálnu zložku. Vytiahneš šanón s označením „Jedného dňa“ a založíš. Do najvrchnejšej poličky v knižnici, kde ani neutieraš prach. Komu sa chce driapať po rebríku a riskovať pád? Príliš namáhavé a zdĺhavé. Chceš mať všetko hneď – tu a teraz. Čo najviac, za čo najkratší čas. Efektivita práce. Tak nás to predsa učili.

Navyše BOZP hovorí, že „neuveď zamestnanca do pokušenia.“ Pracovné úrazy sú drahé.

Ok, vybavené, založené. Úsmev na tvári. Poriadok musí byť. . Oprášiť ruky, ide sa ďalej. A čo si to vlastne chcel?? Hlava deravá! Pozri sa do notesu!

Alebo nie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?